Antidekubitní polohovací pomůcky

Hlavní součástí léčby u proleženin je snížení tlaku na postiženou oblast. Toho docílíme správným polohováním pacienta, a to nejlépe každé 2 hodiny. Využít pro to můžete polohovací pomůcky jako jsou molitanové, pěnové a gelové podložky, polštářky, válce, klíny, ale také antidekubitní matrace, hrazdičky a zvedáky. V současné době jsou k dispozici i antidekubitní podložky na bázi silikonového oleje, které se dají vytvarovat přesně podle potřeb pacienta, resp. podle části těla, kterou je potřeba odlehčit.

Oblíbenou, ale poněkud nákladnější pomůckou je také speciální polohovatelné lůžko s možností polohování v oblasti hlavy i nohou.

V neposlední řadě je také potřeba zmínit preventivní použití pěnových náplastí se silikonem, které jsou vytvarované pro aplikaci na nejčastější problematické oblasti - tedy na křížovou oblast a paty. Jejich výhodou je snadná aplikace a možnost průběžné kontroly stavu pokožky, protože se dají opakovaně odlepit a nalepit. Přestože je podobných produktů na trhu hned několik, pouze některé dokáží prokazatelně zabránit vzniku dekubitů.

Produkty

Vstupujete na stránky, které jsou určeny zdravotnickým odborníkům, a nikoliv laické veřejnosti.

Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ dále potvrzujete, že jste se seznámil/a s riziky, jimž se jiná osoba než odborník, vystavuje, pokud vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.

Rozumím